Get Adobe Flash player
Portal kadrowy ZUS i podatki Czy od świadczenia urlopowego należy płacić podatek i składki ZUS?

Świadczenie urlopowe do wysokości nieprzekraczającej rocznie kwoty odpisu podstawowego nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Natomiast, świadczenie urlopowe niezależnie od tego, w jakiej wysokości będzie wypłacone, stanowi przychód ze stosunku pracy i w całości podlega opodatkowaniu.

Podstawa prawna:

-      § 2 ust. 1 pkt 21 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18.12.1998 r.

-      art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

 
Reklama
Reklama
Reklama
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 62
Zakładki : 27
Odsłon : 51948
Sonda
Czy strona jest przydatna ?